Lignano - Itálie

Vlastní dopravou pouze v roce 2018.
Vzdálenost z Prahy = 755 km, z Brna = 670 km

LIGNANO je opravdovým rájem pro toho, kdo miluje slunce, moře a zábavnou dovolenou. Tento nádherný poloostrov, z jedné strany omývaný Jaderským mořem regionu Friuli Venezia Giulia a z druhé strany lagunou Marano, nabízí především pláž se zlatavým pískem, obklopenou jedním z nejrozsáhlejších píniových hájů na severu Itálie. Florida Jadranu – takto charakterizoval toto moderní letovisko mezi Benátkami a Terstem americký spisovatel Ernest Hemingway. Lignano po právu patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším letoviskům severní Itálie. Jde o turisticky velmi oblíbenou oblast s rozlehlými písčitými, pečlivě udržovanými, cca 8 km dlouhými plážemi s pozvolným vstupem do moře, velice kvalitním turistickým servisem a výbornou infrastrukturou služeb. V neposlední řadě se také pyšní poměrně velkým množstvím antických a středověkých památek v blízkém okolí - Aquileia, Cividale del Fruli, zámek Miramare u Terstu atd.
Lignano Sabbiadoro je centrální, nejživější a nejmodernější částí letoviska s pestrým denním i nočním životem. Promenády obklopuje spousta restaurací, barů, kaváren a pizzerií, obchodů a butiků. Kromě vyhlášených diskoték, různých sezónních koncertů nebo sportovních akcí pod širým nebem je tu také několik tématických parků, nabízejících zábavu pro děti i dospělé. Mezi nejvyhledávanější patří zoologická zahrada Punta Verde, vodní park s tobogány, skluzavkami a bazény – Aquasplash, dětský pohádkový svět – Gulliverlandia nebo Parco Junior. Dominantou a symbolem je Terasa Moře se svou vyjímečnou architekturou a jejím umístěním přímo na moři – široká terasa s vyhlídkovými bary a restauracemi k relaxaci i odpočinku. Lignano Sabbiadoro je ideálním místem pro vyznavače rušnějšího prostředí, ale zároveň i pro rodiny s dětmi, neboť právě pro ně je zde připravena řada atrakcí. Ubytování je zde nabízeno v moderních výškových budovách s recepcí a dalšími službami, ale také i v menších apartmánových rezidencích nebo vilkách - převážná část naší apartmánové nabídky v roce 2016.
Lignano Pineta je prostřední částí Lignana. Jde o menší, klidnější centrum, kde samozřejmě nechybí typická promenáda s obchody, bary i restauracemi. V této lokalitě zatím nanabízíme žádné ubytování.
Lignano Riviera je rovněž klidnější a také nejzelenější částí Lignana. V místě je několik obchodů i reastaurací. Ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou - v této lokalitě nabízíme ubytování v apartmánech Michelangelo Beach.

Moře a pláž
Pláž je tvořena velmi jemným světlým pískem a je jak veřejná, tak i soukromá, plážový servis je zahrnut u většiny apartmánů do ceny – 1 slunečník, plážové křeslo a lehátko (další info u každého apartmánu). Pláž je vybavena veškerým servisem – sprchy a WC, bary, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel, skútrů i kajaků, spousta dětských atrakcí v podobě houpaček a prolézaček. Již několik let je možnost WiFi připojení a k dispozici také "psí pláž" pro Vaše čtyřnohé mazlíčky.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - POBYTOVÁ TAXA 2018
(Aktualizováno 1. března 2018)
Oznámením dne 1. března byla také v Lignanu stanovena pobytová taxa - pro apartmány 0,50 Eur/osoba a den. Taxa bude vyžadována v období od května do září 2018, děti do 12 let jsou od tohoto poplatku osvobozeny. Při pobytu na 2 týdny klienti uhradí maximálně 10 dní.
aquasplash 1
CASTELLO DI SABBIA
l457
Lignano - kola
Lignano a surfaři
P6060102
Psí pláž
zoo l397

INFORMACE A REZERVACE

rezervace@nemotour.cz

266 710 776

777 277 015

VYHLEDAT ZÁJEZD


Kurzy
USA dolar 22,75 Kč
euro 25,76 Kč
Maďarsko forint 0,08 Kč
Katalog