Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Poděbrady

Zaměření lázní:
- nemoci srdce a cév, léčba diabetu
- nemoci krevního oběhu
- vysoký krevní tlak
- onemocnění pohybového aparátu

Lázně Poděbrady se specializují na léčbu všech onemocnění srdce, cévní choroby, vysoký krevní tlak, končetinové onemocnění žil, tepen i křečových žil. Rozsáhlý a moderní BALNEOPROVOZ dává širokou možnost pro racionální léčení pohybového ústrojí, bolestivých stavů páteře a kloubů. Velký počet speciálních diet umožňuje léčit také choroby látkové výměny, cukrovku a obezitu. Kromě léčení patří Poděbrady mezi vyhledávaná lázeňská centra díky bohatému kulturnímu i společenskému životu a krásnému přírodnímu prostředí. Kulturní programy mohou hosté využít dle momentální nabídky – koncerty, přednášky, zábavné pořady, zájezdy do okolí, nebo taneční večery a řada dalších. Pozitivní působení lázeňské léčby způsobuje i minerální voda, která je hlavním léčivým zdrojem = PODĚBRADSKÁ MINERÁLNÍ VODA. Patří do skupiny studených alkalickomuriatických kyselek s bohatým obsahem oxidu uhličitého, magnézia a vápníku s teplotou 12°C - 13°C. Ubytování je poskytováno v lázeňském 3* hotelu Libuše nebo Zimní lázně a lázeňském 4* hotelu Zámeček nebo Libenský.

Poděbrady vznikly při důležitém přechodu přes Labe v roce 1224. Dominantu města tvoří zámek, kde se podle některých historiků narodil český král Jiří z Poděbrad, jehož mírové snahy předstihly o několik století dobu. Již v 17. století vznikly v Poděbradech malé lázničky, jejichž pramen se řadí mezi nejlepší železité vody. Nejvýznamnějším rokem pro novodobé dějiny města byl bezpochyby rok 1905, kdy při hledání pitné vody byl na nádvoří zámku objeven pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. První úspěšná sezóna v uhličitých lázních se od roku 1908 stala předzvěstí nového „zlatého“ věku města. Díky úspěšnému lázeňství, bohatému kulturnímu, společenskému a sportovnímu životu a navíc krásnému přírodnímu prostředí se staly Poděbrady vyhledávaným letoviskem, kde se zdraví nejen navrací, ale kde je možné ho i preventivní léčbou utužit a zde i příjemně relaxovat.

Výlety po okolí: okolí lázeňského města Poděbrady nabízí širokou škálu přírodních krás, kulturních a historických míst. Leží zde několik chráněných krajinných oblastí, ze kterých mezi nejvýznamnější patří Český ráj, rezervace UNESCO Křivoklátsko nebo geologicky zajímavý Český kras se známými Koněpruskými jeskyněmi. Kraj je proslaven i vzácnými památkami – patří mezi ně především Hrádek u Nechanic, Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín, Český Šternberk. Město, které bezpochyby stojí za návštěvu, je Kutná Hora, která je zapsána na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.