Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Teplice nad Bečvou

Zaměření lázní:
- nemoci srdeční a cév (stavy po infarktu myokardu, po operacích srdce a chlopní, hypertenze, ischemická choroba srdeční)
- vysoký krevní tlak
- chronická ischemická choroba srdeční
- stavy po zánětech žil
- poruchy pohybového aparátu


Historie Lázní Teplice nad Bečvou sahá až do roku 1553. Patří tak k nejstarším lázním na Moravě. Tehdy nechal majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí vybudovat kamenné lázně, do nichž svedl léčivé minerální prameny s vysokým obsahem blahodárně působícího oxidu uhličitého.
Zdejší lázeňská péče pomáhá obnovit síly nejen dospělým, ale i dětem a dospívajícím.

Léčebné pobyty jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny (diabetes mellitus - cukrovka) a obezity u dětí. Pomáháme i onkologickým pacientům.Součástí lázeňského areálu je také Odborný léčebný ústav, kde je poskytována časná kardiorehabilitační péče.

Přírodní léčivý zdroj
Již ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčivé účinky zdejší unikátní minerální vody při léčení srdečně-cévních onemocnění. Tato silně mineralizovaná uhličitá voda získávaná z Kropáčova a Jurikova pramene patří mezi nejkvalitnější svého druhu. Cenné je její uplatnění při vodoléčbě či v suchém plynovém bazénu, neboť je prokázáno, že vysoký podíl oxidu uhličitého přispívá ke snižování krevního tlaku.
Lázně Teplice nad Bečvou leží v překrásném prostředí lemovaném řekou Bečvou a obklopeném lesy, cca 2 km od Hranic na Moravě. K léčebným účelům je zde využíván unikátní přírodní zdroj – minerální voda obsahující velké množství oxidu uhličitého se stálou teplotou 22°C. V areálu lázní se nachází také Wellness Centrum, polárium Arktika, 2 kryté bazény, 3 kavárny, solná jeskyně „Saltika“, bowling, trasy pro Nordic Walking, tenisové kurty, biliard, stolní tenis a solárium. V současné době lázně představují špičkové kardio-rehabilitační zařízení, které se zaměřuje na moderní rehabilitaci osob s počínajícími srdečně-cévními potížemi.
Přímo v lázeňském areálu se nacházejí Zbrašovické aragonitové jeskyně. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále tzv. gejzírové stalagmity a kulovité sintrové povlaky. Nedaleko jeskyní leží nejhlubší propast v ČR - Hranická propast. Z větší části je zatopena kyselkou a její aktuální hloubka činí 442 m.

Výlety po okolí:
Helfštýn: historická zřícenina největšího moravského hradu.
Jezernice-Slavíč: jeden z nejdelších železničních mostů v ČR (1847), který se nachází na nejstarší moravské trati vedoucí z polské Bochni do rakouské Vídně.
Lešná: dvoupatrový zámek z poč. 17. stol. postavený ve stylu pozdní renesance, přestavěný koncem 19.stol. ve stylu klasicismu a neogotiky.
Lipník nad Bečvou: historické náměstí. Renesanční zámek, gotický farní kostel, renesanční zvonice, piaristická barokní kolej s kostelem sv. Františka Serafínského.