Lignano Riviera

Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Vzdálenost z Prahy = 755 km, z Brna = 670 km

LIGNANO je opravdovým rájem pro toho, kdo miluje slunce, moře a zábavnou dovolenou. Tento nádherný poloostrov, z jedné strany omývaný Jaderským mořem regionu Friuli Venezia Giulia a z druhé strany lagunou Marano, nabízí především pláž se zlatavým pískem, obklopenou jedním z nejrozsáhlejších píniových hájů na severu Itálie. Florida Jadranu – takto charakterizoval toto moderní letovisko mezi Benátkami a Terstem americký spisovatel Ernest Hemingway. Lignano po právu patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším letoviskům severní Itálie. Jde o turisticky velmi oblíbenou oblast s rozlehlými písčitými, pečlivě udržovanými, cca 8 km dlouhými plážemi s pozvolným vstupem do moře, velice kvalitním turistickým servisem a výbornou infrastrukturou služeb. V neposlední řadě se také pyšní poměrně velkým množstvím antických a středověkých památek v blízkém okolí - Aquileia, Cividale del Fruli, zámek Miramare u Terstu atd.

LIGNANO - Riviera, doporučujeme všem, kteří nevyhledávají rušnější prostředí, zvláště doporučujeme rodinám s dětmi. Pláž je tvořena velmi jemným světlým pískem, místy je široká až 150 m. Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, plážový servis je zahrnut již do ceny – 1 slunečník, plážové křeslo a lehátko.NEMO tour TIPY na návštěvu blízkého ZOO Punta Verde, Aquasplash - vodní park s tobogány, skluzavkami a bazény, Guliverlandia - dětský pohádkový svět.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - POBYTOVÁ TAXA 2019
Oznámením dne 1. března v roce 2018 byla také v Lignanu stanovena pobytová taxa - pro apartmány a to ve výši 0,50 Eur/osoba a den. Taxa bude vyžadována i v tomto roce 2019, v období od května do září, děti do 12 let budou od tohoto poplatku osvobozeny. Její výše zatím není upřesněna, jakmile bude její výše oznámena místními úřady, bude tato informace aktualizována také na našem webu.
  • země Itálie X