Lignano Sabbiadoro

Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

LIGNANO je opravdovým rájem pro toho, kdo miluje slunce, moře a zábavnou dovolenou. Tento nádherný poloostrov, z jedné strany omývaný Jaderským mořem regionu Friuli Venezia Giulia a z druhé strany lagunou Marano, nabízí především pláž se zlatavým pískem, obklopenou jedním z nejrozsáhlejších píniových hájů na severu Itálie. Florida Jadranu – takto charakterizoval toto moderní letovisko mezi Benátkami a Terstem americký spisovatel Ernest Hemingway. Lignano po právu patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším letoviskům severní Itálie. Jde o turisticky velmi oblíbenou oblast s rozlehlými písčitými, pečlivě udržovanými, cca 8 km dlouhými plážemi s pozvolným vstupem do moře, velice kvalitním turistickým servisem a výbornou infrastrukturou služeb. V neposlední řadě se také pyšní poměrně velkým množstvím antických a středověkých památek v blízkém okolí - Aquileia, Cividale del Fruli, zámek Miramare u Terstu atd.

Lignano Sabbiadoro je centrální, nejživější a nejmodernější částí letoviska s pestrým denním i nočním životem. Promenády obklopuje spousta restaurací, barů, kaváren a pizzerií, obchodů a butiků. Kromě vyhlášených diskoték, různých sezónních koncertů nebo sportovních akcí pod širým nebem je tu také několik tématických parků, nabízejících zábavu pro děti i dospělé. Mezi nejvyhledávanější patří zoologická zahrada Punta Verde, vodní park s tobogány, skluzavkami a bazény – Aquasplash, dětský pohádkový svět – Gulliverlandia nebo Parco Junior. Dominantou a symbolem je Terasa Moře se svou vyjímečnou architekturou a jejím umístěním přímo na moři – široká terasa s vyhlídkovými bary a restauracemi k relaxaci i odpočinku. Lignano Sabbiadoro je ideálním místem pro vyznavače rušnějšího prostředí, ale zároveň i pro rodiny s dětmi, neboť právě pro ně je zde připravena řada atrakcí. Ubytování je zde nabízeno v moderních výškových budovách s recepcí a dalšími službami, ale také i v menších apartmánových rezidencích nebo vilkách - převážná část naší apartmánové nabídky v roce 2019.
Pláž centrální části Sabbiadoro je tvořena velmi jemným světlým pískem a je jak veřejná, tak i soukromá, plážový servis je zahrnut u většiny apartmánů do ceny – 1 slunečník, plážové křeslo a lehátko (další info u každého apartmánu). Pláž je vybavena veškerým servisem – sprchy a WC, bary, hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel, skútrů i kajaků, spousta dětských atrakcí v podobě houpaček a prolézaček. Již několik let je možnost WiFi připojení a k dispozici také "psí pláž" pro Vaše čtyřnohé mazlíčky.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - POBYTOVÁ TAXA 2019
Oznámením dne 1. března v roce 2018 byla také v Lignanu stanovena pobytová taxa - pro apartmány a to ve výši 0,50 Eur/osoba a den. Taxa bude vyžadována i v tomto roce 2019, v období od května do září, děti do 12 let budou od tohoto poplatku osvobozeny. Její výše zatím není upřesněna, jakmile bude její výše oznámena místními úřady, bude tato informace aktualizována také na našem webu.
  • země Itálie X