Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Vzdálenost z Prahy = 525 km, z Brna = 325 km, z Ostravy 470 km.

Aktuální nabídka - NEMO tour TIP
- Hunguest Hotel Bál Resort ****

Severní břeh jezera Balaton - Balatonalmádi
Letoviska Balatonalmádi a Balatonfüred na severním břehu jezera jsou honosnější než jejich jižní protějšky, neboť si dokázaly uchovat jistou omšelou eleganci zašlých časů, ale davy turistů zde nejsou o nic menší. Balatonalmádi, letovisko vzniklé v roce 1877 vyzařuje příjemně poklidnou atmosféru. Všechny památky v obci jsou církevního původu.
Malá "Kaple svaté pravé ruky".
Kaple byla původně součástí královského paláce v Budíně a byla v ní uložena pravá ruka svatého Štěpána, která se dnes nachází v budapešťské bazilice. V průběhu rekonstrukce budínského paláce po II.světové válce se stalinisté rozhodli kapli "ušetřit" a v roce 1957 ji znovupostavili v Balatonalmádi. Průhledem mezi mřížemi brány uvidíte působivou zlatou mozaiku od Károlyho Lotze.
Další dva nezvyklé kostely si můžete prohlédnout ve Vörösberény, staré části města, asi dvacet minut chůze po Petöfi utca a Veszprémi út.

Zajímavá místa a tipy na výlety v oblasti severního břehu Balatonu:
- Csopak, 9km po silnici směrem na Balatonfüred, vesnička známá především výrobou výtečného vína. Ve staré části se nachází spousta vinných sklepů, a v mnoha domech můžete domácí víno nejen ochutnat, ale také koupit.
- Balatonfüred, živé letovisko, známé svými minerálními prameny.
- Tihány (Tiháň), Tihánský poloostrov.
- Badascony, malebná vesnička ležící na úbočí Badačoňské hory je známá jako největší středisko vinařství.
- Szigliget, oáza klidu ve srovnání s Badacsony. Středu vesnice vévodí bývalý zámek rodu Esterházyů (pro veřejnost uzavřen). Nad ním se nacházejí rozvaliny szigligetského hradu. Esterházyovské muzeum vína nabízí prohlídku nádherně zdobených sklepů z 18.století - rezervace nutná předem.
  • země Maďarsko X