Sklené Teplice

Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření lázní:
- nemoci pohybového ústrojí
- nervová onemocnění (zakončení pohybového aparátu)
- bolesti zad, kloubů
- výměna kloubů, artritída, osteoporóza
- poúrazové a pooperační stavy
- revmatická onemocnění

Sklené Teplice jsou jedny z nejstarších lázní na Slovensku a leží v překrásném údolí na úpatí Štiavnických vrchů, cca 12 km od Bánské Štiavnice.
K léčbě se využívají ojedinělé přírodní termální prameny s unikátní jeskynní lázní tzv. „Parenicou“. V současnosti vyvěrá v lázních 14 pramenů s teplotou od 37°C do 52°C. Horké léčivé prameny patří k přírodním, mírně mineralizovaným, hypotonickým vodám, která je vhodná také pro lidi s vysokým krevním tlakem a je vhodná také pro děti. Jde asi o poslední lázně, které vodu chemicky neupravují a neředí a proto jsou vhodné i pro alergiky a lidi citlivé na bazénové vody....V okolí lázní je mnoho zajímavých historických památek jako např. město Banská Štiavnica (zapsáno do seznamu UNESCO), Banské muzeum v přírodě, Kremnica, muzeum Svätý Anton atd. Možnosti rybolovu, pěší turistiky, výlety na kolech.

Doplňující informace k pobytům:
1) Vstup do Jeskynního termálního bazénu (Parenica), do bazénu Marie Terezie a také do Bánského bazénu je povolený dětem jen v doprovodu rodičů, případně jiné pověřené osoby. Konkrétně vstup do Bazénu Marie Terezie je povolený dětem od 8 let, do Parenice starší 12 let a do Bánského bazénu dětem od 3 let.
2) Nevyužití lékařské konzultace se klientům nekompenzuje!
3) Dietní stravu je potřebné nahlásit na recepci před příchodem, přičemž dietní strava je akceptována jen na základě lékařského potvrzení.
4) Všechny pobytové balíčky obsahují plnou penzi, avšak pobyt začíná vždy večeří a končí snídaní. V případě zájmu je možné objednat přímo na místě oběd v den odjezdu v ceně 5,50 Eur/osoba přímo na recepci lázní (minimálně 1 den předem).
5) Nástup na pobyt od 13:00 do 17:00. Pozdější příjezd je potřebné nahlásit předem na recepci lázní. V případě příjezdu po 18:00 ztrácí klienti nárok na stravu v daný den příjezdu. Uvolnněí pokojů v den odjezdu (check-out) je do 10:00. V případě pozdního uvolnění pokoje se účtuje poplatek 20 Eur/osoba.
6) V případě zájmu o lékařskou konzultaci je potřebný nástup do 15:00.

  • země Slovensko X