Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava


Zaměření lázní Karlova Studánka:
- nemoci dýchacích cest, průdušek, plic, různých alergií, astmatu
- onkologické onemocnění
- léčba vysokého krevního tlaku
- nemoci pohybového a kloubního aparátu

Horské lázně Karlova Studánka se nacházejí v CHKO Jeseníky, v malebném údolí říčky Bílá Opava. Asi 10 km od lázní se tyčí nejvyšší hora Moravy, Praděd (1 491 m. n. m.). Lázně jsou obklopeny lesy, proto také mají asi nejčistší vzduch ve střední Evropě. Slezský dům je jedna z nejstarších staveb v obci a místo, které si zahrálo ve známém filmu „S tebou mě baví svět“. Karlova Studánka je historická vesnička, jejíž počátky spadají až do 14. stol. Původní německý název Karlsbrunn byl odvozen od Karla Ludvíka, který zvítězil nad Napoleonem u Apsenu a jezdil zde na lov a odpočinek.
Místní léčivý pramen minerální vody se používá při léčení dýchacích cest, onemocnění astmatického a alergického původu, poruch funkce plic v důsledku hornických prací, onkologických nemocí a také poruch krevního oběhu. V lázních se léčí i nemoci pohybového aparátu, kterým zdejší pramenitá voda a zručnost rehabilitačních sester příznivě napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu.
K dispozici je krytý bazén v Letních lázních s řadou atrakcí – 3 chrliče k masážím, whirpool, perličková podvodní lehátka a lavice, dnová vřídla, dnové šampaňské perličky. Součástí komplexu je tepidarium, finská sauna, VacuWell a vibrosauna a zajímavé netradiční ochlazovací techniky.
Léčebné procedury - inhalatorium, tělocvičny, elekroléčba, vodoléčba, koupele, masáže, rehabilitační léčba, pitná kúra. V areálu lázní je také cukrárna, kavárna, bohaté kulturní programy. V centru lázní se nachází Pitný pavilon - dřevěný altánek skrývající největší zdejší bohatství, jeden z minerálních pramenů zvaný Petr. Minerální voda, která tryská ze země, je čirá a bezbarvá, slabě páchne sirovodíkem a chuť má příjemnou.
Koupání: bazénový komplex v Letních lázních.
Volný čas: okolní hornatá krajina skýtá milovníkům aktivního odpočinku ideální příležitosti pro pěší turistiku i cykloturistiku. Všem doporučujeme navštívit nejvyšší vrchol Moravy Praděd. V zimním období je Karlova Studánka ideálním výchozím místem k lyžařskému středisku na Ovčárně. Asi nejkrásnější a nejdoporučovanější trasa vede po žluté značce údolím Bílé Opavy.
  • země Česká republika X
  • místo Karlova Studánka X