Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava


Zaměření lázní Karlova Studánka:
- nemoci dýchacích cest, průdušek, plic, různých alergií, astmatu
- onkologické onemocnění
- léčba vysokého krevního tlaku
- nemoci pohybového a kloubního aparátu

Horské lázně Karlova Studánka se nacházejí v CHKO Jeseníky, v malebném údolí říčky Bílá Opava. Asi 10 km od lázní se tyčí nejvyšší hora Moravy, Praděd (1 491 m. n. m.). Lázně jsou obklopeny lesy, proto také mají asi nejčistší vzduch ve střední Evropě. Slezský dům je jedna z nejstarších staveb v obci a místo, které si zahrálo ve známém filmu „S tebou mě baví svět“. Karlova Studánka je historická vesnička, jejíž počátky spadají až do 14. stol. Původní německý název Karlsbrunn byl odvozen od Karla Ludvíka, který zvítězil nad Napoleonem u Apsenu a jezdil zde na lov a odpočinek.
Místní léčivý pramen minerální vody se používá při léčení dýchacích cest, onemocnění astmatického a alergického původu, poruch funkce plic v důsledku hornických prací, onkologických nemocí a také poruch krevního oběhu. V lázních se léčí i nemoci pohybového aparátu, kterým zdejší pramenitá voda a zručnost rehabilitačních sester příznivě napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu.
Volný čas: okolní hornatá krajina skýtá milovníkům aktivního odpočinku ideální příležitosti pro pěší turistiku i cykloturistiku. Všem doporučujeme navštívit nejvyšší vrchol Moravy Praděd. V zimním období je Karlova Studánka ideálním výchozím místem k lyžařskému středisku na Ovčárně. Asi nejkrásnější a nejdoporučovanější trasa vede po žluté značce údolím Bílé Opavy.
Ubytování je zajištěno v lázeňských domech (kategorie 3*) Libuše (pouze pro klienty pojišťovny), Bezruč případně Slezský dům a nebo vila Vlasta. Většina pokojů je vybavena sprchou a WC, TV - tzv. pokoje COMFORT. Pokoje, které mají navíc lednicový set - pokoje SUPERIOR - pouze na dotaz.
Lázeňský dům Libuše*** - je hlavní lázeňskou budovou s centrální recepcí, výtahem, kavárnou, centrální jídelnou, prodejem procedur, dětským koutkem, společenskou místností s knihovnou a stálou lékařskou službou - ordinace lékařů.
Lázeňský dům Bezruč*** - Je nově zrekonstruovaná budova, cca 150 m od LD Libuše.
Vila Vlasta*** - je rovněž po celkové rekonstrukci, bez výtahu (cca 50 m od Libuše).
Slezský dům*** - je nově zrekonstruovaná budova se společenskou místností. V budově není výtah.
Restaurace Letní lázně - v krásném prostředí Karlovy Studánky se nachází restaurace Letní lázně, která je celoročně otevřena všem návštěvníkům. Každý, kdo se rozhodne zavítat do Karlovy Studánky, může strávit příjemné chvíle v restauraci, v jejíž budově se nachází i bazénový komplex, sauna, vířivka nebo solná jeskyně. Po jejich návštěvě je ideálním řešením odpočinout si v kavárenské části u příjemného občerstvení nebo si vybrat z našeho stálého menu či denní nabídky. Jedná se o nekuřácký prostor.
Koupání - krytý bazén v Letních lázních s řadou atrakcí - 3 chrliče k masážím, whirpool, perličková podvodní lehátka a lavice, dnová vřídla, dnové šampaňské perličky. Součástí komplexu je tepidarium, finská sauna, VacuWell a vibrosauna a zajímavé netradiční ochlazovací techniky.
Léčebné procedury - inhalatorium, tělocvičny, elektroléčba, vodoléčba, koupele, masáže, rehabilitační léčba, pitná kúra. V areálu lázní je také cukrárna, kavárna, bohaté kulturní programy. V centru lázní se nachází Pitný pavilon - dřevěný altánek skrývající největší zdejší bohatství, jeden z minerálních pramenů zvaný Petr. Minerální voda, která tryská ze země, je čirá a bezbarvá, slabě páchne sirovodíkem a chuť má příjemnou.
Lázeňský obchůdek - při návštěvě lázní doporučujeme zavítat do speciálního lázeňského obchůdku, který se nachází na rohu lázeňského domu Odra. Odvezte si s sebou kus Karlovy Studánky :)
Nabízí se Vám zde široký sortiment výrobků s motivem lázní a logem: hrníčky, pítka, svíčky, trička, polštářky, batohy, kšiltovky nebo hole nordic walking, originální lázeňské oplatky a trojhránky s různými příchutěmi (sladké i slané), výrobky značky Originální produkt Jeseníky - bylinné sirupy, bylinné likéry a marmelády, porcované čaje, sypané čaje, pečené čaje, medovina. Dále také přírodní kosmetiku značky Kneipp, magneziové soli značky Kneipp.
Lyžování: přímo v obci ski areál "Pradědova aréna" - lyžařský vlek pro nenáročné (délka 540 m s převýšením 110 m, s večerním lyžováním a technickým zasněžováním). Dále k dispozici ski areál Praděd - Ovčárna (v dosahu, cca 1 km na parkoviště Karlova Studánka - Hvězda, odtud pak 6 km na Ovčárnu autobusovou kyvadlovou dopravou, jezdí každou hodinu) - 6 sjezdovek a 6 vleků, až 1440 m n. m., celková délka tratí je cca 4 km, upravované běžkařské trasy.
  • země Česká republika X
  • místo Karlova Studánka X