Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava


Zaměření horských lázní Karlova Studánka:
- nemoci dýchacích cest, průdušek, plic, různých alergií, astmatu
- onkologické onemocnění
- léčba vysokého krevního tlaku
- nemoci pohybového a kloubního aparátu

Horské lázně Karlova Studánka se nacházejí v CHKO Jeseníky, v průměrné nadmořské výšce 800 m.n.m., na východní straně Pradědu, nejvyšší hory Moravy (1492 m.n.m.), v údolí Bílé Opavy. V dnešní době patří klimatické lázně v Karlově Studánce jednoznačně k místům s nejvyšší čistotou ovzduší nejen v ČR ale i v celé střední Evropě. Čistota atmosféry dává možnost intenzivnímu slunečnímu záření, při kterém měření dosahuje hodnot srovnatelných s vysokohorskými oblastmi, např. Švýcarska. Tato oblast Jeseníků, která má vynikající horské klima, je pozoruhodná tím, že v době inverzních změn počasí a mlh vyniká ideálním slunečným počasím. Proto pobyt v chladných měsících , kdy se často opakují problémy s inverzním počasím, je v Karlově Studánce vysoce atraktivní jak pro nemocné, tak pro zdravé. Lyžařské podmínky v bezprostředním okolí i v blízké vrcholové části Jeseníků, s četnými lyžařskými vleky na Ovčárně, pod Petrovými kameny a pod nejvyšší horou Moravy Pradědem jsou ideální pro léčbu i zimní rekreaci. V zimním období si mohou klienti zalyžovat také na sjezdovce přímo v obci nebo vyrazit právě do některého z jesenických lyžařských středisek. Po lyžování v zimním období nebo pěší túře na jaře, v létě či na podzim třeba na vrchol Pradědu nebo např. údolím Bílé Opavy určitě příjde k chuti relaxace v lázeňském bazénovém komplexu s whirpool a wellness v budově Letních lázní. Karlova Studánka a její okolí jsou skutečně rájem pro pěší túry a cyklistické výlety. Úlevu přinese i masáž, pobyt v solné jeskyni, bahenní nebo rašelinový zábal z rašeliny vytěžené přímo v Karlově Studánce.
Místní léčivý pramen minerální vody se používá při léčení dýchacích cest, nemoci průdušek, plic, onemocnění astmatického a alergického původu, poruch funkce plic v důsledku hornických prací, onkologických nemocí, vysokého krevního tlaku, pohybových, kloubních a páteřních problémů. První zmínky o Karlově Studánce a jejich léčivých pramenech pocházejí z poloviny 16.století. Od roku 1785 se datuje lázeňská léčba již pod vedením lékařů. Dnešní název získaly lázně v roce 1803, kdy bylo toto místo přejmenováno na počest habsburského arcivévody Karla Ludvíka (přemožiteli Napoleona u Aspern v r.1809, mimochodem vnukem Marie Terezie).

Ubytování je zajištěno v lázeňských domech (kategorie 3*): lázeňského domu Libuše (pouze pro klienty pojišťovny), Bezruč případně Slezský dům a nebo vila Vlasta. Většina pokojů je vybavena vlastním sociálním zařízením, TV - tzv. pokoje COMFORT. Pokoje, které mají navíc lednicový set - pokoje SUPERIOR - pouze na dotaz.
Lázeňský dům Libuše*** - je hlavní lázeňskou budovou s centrální recepcí, výtahem, kavárnou, centrální jídelnou, prodejem procedur, dětským koutkem, společenskou místností s knihovnou a stálou lékařskou službou - ordinace lékařů.
Lázeňský dům Bezruč*** - Je nově zrekonstruovaná budova, cca 150 m od LD Libuše.
Vila Vlasta*** - je rovněž po celkové rekonstrukci, bez výtahu (cca 50 m od Libuše).
Slezský dům*** - je nově zrekonstruovaná budova se společenskou místností. V budově není výtah. Slezský dům je jedna z nejstarších staveb v obci a místo, které si zahrálo ve známém filmu „S tebou mě baví svět“.

Restaurace Letní lázně - v krásném prostředí Karlovy Studánky se nachází restaurace Letní lázně, která je celoročně otevřena všem návštěvníkům. Každý, kdo se rozhodne zavítat do Karlovy Studánky, může strávit příjemné chvíle v restauraci, v jejíž budově se nachází i bazénový komplex, sauna, vířivka nebo solná jeskyně. Po jejich návštěvě je ideálním řešením odpočinout si v kavárenské části u příjemného občerstvení nebo si vybrat z našeho stálého menu či denní nabídky. Jedná se o nekuřácký prostor.
Koupání - krytý bazén v Letních lázních s řadou atrakcí - 3 chrliče k masážím, whirpool, perličková podvodní lehátka a lavice, dnová vřídla, dnové šampaňské perličky. Součástí komplexu je tepidarium, finská sauna, VacuWell a vibrosauna a zajímavé netradiční ochlazovací techniky.
Léčebné procedury - inhalatorium, tělocvičny, elektroléčba, vodoléčba, koupele, masáže, rehabilitační léčba, pitná kúra. V areálu lázní je také cukrárna, kavárna, bohaté kulturní programy. V centru lázní se nachází Pitný pavilon - dřevěný altánek skrývající největší zdejší bohatství, jeden z minerálních pramenů zvaný Petr. Minerální voda, která tryská ze země, je čirá a bezbarvá, slabě páchne sirovodíkem a chuť má příjemnou.
Lázeňský obchůdek - při návštěvě lázní doporučujeme zavítat do speciálního lázeňského obchůdku, který se nachází na rohu lázeňského domu Odra. Odvezte si s sebou kus Karlovy Studánky :)
Nabízí se Vám zde široký sortiment výrobků s motivem lázní a logem: hrníčky, pítka, svíčky, trička, polštářky, batohy, kšiltovky nebo hole nordic walking, originální lázeňské oplatky a trojhránky s různými příchutěmi (sladké i slané), výrobky značky Originální produkt Jeseníky - bylinné sirupy, bylinné likéry a marmelády, porcované čaje, sypané čaje, pečené čaje, medovina. Dále také přírodní kosmetiku značky Kneipp, magneziové soli značky Kneipp.
Lyžování: přímo v obci ski areál "Pradědova aréna" - lyžařský vlek pro nenáročné (délka 540 m s převýšením 110 m, s večerním lyžováním a technickým zasněžováním). Dále k dispozici ski areál Praděd - Ovčárna (v dosahu, cca 1 km na parkoviště Karlova Studánka - Hvězda, odtud pak 6 km na Ovčárnu autobusovou kyvadlovou dopravou, jezdí každou hodinu) - 6 sjezdovek a 6 vleků, až 1440 m n. m., celková délka tratí je cca 4 km, upravované běžkařské trasy.
  • země Česká republika X
  • místo Karlova Studánka X