Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Podhájska

Zaměření termálního koupaliště Podhájska:
- bolesti zad, páteře a kloubů, revmatismus
- stabilizace osteoporózy, artrózy, artritidy
- léčba dýchacích cest, astma, průdušky
- léčba štítné žlázy, dny
- léčba ekzémů a lupénky


Obec Podhájska leží v oblasti jižního Slovenska, nedaleko Nových Zámků, a je známá především termálním koupalištěm, které patří mezi nejnavštěvovanější slovenské termální areály s celoročním provozem. Unikátní a jedinečná voda, která je svým složením velmi podobná vodě Mrtvého moře, je silně minerální, slaná a má jen menší koncentraci než mořská voda. Její téměř ideální složení má léčebné a regenerační účinky na celý organismus.

V letní sezóně (květen-říjen) je k dispozici několik sedacích termálních bazénů, plavecký bazén i bazén relaxační a ochlazovací, bazén s vlnobitím, dětský bazén, obří tobogány a dětský vodní svět (od poloviny června do začátku září), sportovní i dětská hřiště, minizoo, dostatečný počet bufetů a stánků s rychlým občerstvením, řada obchodů s různým sortimentem zboží. Během prázdnin se konají v areálu i obci různé kulturní akce - koncerty, taneční večery, kino, veletrh řemesel - první týden v červenci.
Celoročně je v areálu otevřen také nový krytý plavecký bazén (hloubka 1,5 m).
V zimní sezóně (listopad-duben) je otevřená jen část areálu koupaliště pouze s 3 bazény - sedací termální bazén, dětský termální bazén a ochlazovací bazének. Dovolujeme si upozornit, že právě v zimním období bývá termální voda nejúčinnější, protože se nemusí tolik ochlazovat tedy ředit. Sladkovodní bazény a obří tobogány jsou v zimní sezóně uzavřeny.

Na jaře a na podzim, vždy na přelomu zimní a letní sezóny, je areál koupaliště, včetně Aquamarínu po dobu přibližně 2-3 týdnů uzavřen (údržba a čištění bazénů). Jarní odstávka koupaliště se předpokládá v roce 2019 v období 08.04.-30.04.2019 a podzimní uzavření koupaliště je plánováno na období 21.10.- 05.11.2019. V tomto období uzavření koupaliště není však omezen provoz obou penzionů Energy, včetně bungalovů s vlastními sedacími termálními bazény a „Římskými lázněmi“.

Moderní Wellness a Relaxační Centrum AQUAMARÍN (samostatná vstupenka) v areálu koupaliště nabízí další termální bazén, vnitřní sladkovodní bazén s tryskami, divokou řeku, „vodní bar“, dětský bazén a dětský koutek, různé sauny, jacuzzi, relaxační prostory s lehátky, masáže a další procedury (za extra vstupné).

Speciální dubnové termíny včetně VELIKONOC.

Penziony Energy I. a Energy II. s vlastními termálními bazény
V bazénech Energy je stejné složení termální vody, jaká je ve venkovním areálu veřejného termálního koupaliště.