Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Podhájska

Zaměření termálního koupaliště Podhájska:
- bolesti zad, páteře a kloubů, revmatismus
- stabilizace osteoporózy, artrózy, artritidy
- léčba dýchacích cest, astma, průdušky
- léčba štítné žlázy, dny
- léčba ekzémů a lupénky


Obec Podhájska leží v oblasti jižního Slovenska, nedaleko Nových Zámků, a je známá především termálním koupalištěm, které patří mezi nejnavštěvovanější slovenské termální areály s celoročním provozem. Unikátní a jedinečná voda, která je svým složením velmi podobná vodě Mrtvého moře, je silně minerální, slaná a má jen menší koncentraci než mořská voda. Její téměř ideální složení má léčebné a regenerační účinky na celý organismus.

V letní sezóně (květen-říjen) je k dispozici několik sedacích termálních bazénů, plavecký bazén i bazén relaxační a ochlazovací, bazén s vlnobitím, dětský bazén, obří tobogány a dětský vodní svět (od poloviny června do začátku září), sportovní i dětská hřiště, minizoo, dostatečný počet bufetů a stánků s rychlým občerstvením, řada obchodů s různým sortimentem zboží. Během prázdnin se konají v areálu i obci různé kulturní akce - koncerty, taneční večery, kino, veletrh řemesel - první týden v červenci.
Celoročně je v areálu otevřen také nový krytý plavecký bazén (hloubka 1,5 m).
V zimní sezóně (listopad-duben) je otevřená jen část areálu koupaliště pouze s 3 bazény - sedací termální bazén, dětský termální bazén a ochlazovací bazének. Dovolujeme si upozornit, že právě v zimním období bývá termální voda nejúčinnější, protože se nemusí tolik ochlazovat tedy ředit. Sladkovodní bazény a obří tobogány jsou v zimní sezóně uzavřeny.

V době pravidelného uzavření části areálu koupaliště bude letos na jaře uzavřen zimní venkovní bazénový "relaxačno-rekondičný" komplex (od 6.- 9.4.2020), a poté bude mimo provoz Wellness centrum Aquamarín (20.- 30.4.2020).
Na podzim bude uzavřen venkovní bazénový "relaxačno-rekondičný" komplex (od 5.-11.10.2020) a poté bude mimo provoz také Wellness centrum Aquamarín (od 12.- 18.10.2020).
Na jaře i na podzim v době uzavření vždy jen části areálu veřejného koupaliště, se nepředpokládá omezení provozu penzionů Energy I. a II., které mají vlastní termální bazény.

Moderní Wellness a Relaxační Centrum AQUAMARÍN (samostatná vstupenka) v areálu koupaliště nabízí další termální bazén, vnitřní sladkovodní bazén s tryskami, divokou řeku, „vodní bar“, dětský bazén a dětský koutek, různé sauny, jacuzzi, relaxační prostory s lehátky, masáže a další procedury (za extra vstupné).

Speciální dubnové termíny včetně VELIKONOC: penzion Energy I. 9.-14.4.2020 za cenu 5600 Kč na osobu a pobyt s polopenzí a vstupem do termálních bazénů v areálu Energy I. Rovněž období po Velikonocích (15.-19.4.2020) za cenu 4300 Kč na osobu s polopenzí a bazény....Poslední volná místa.

Penziony Energy I. a Energy II. s vlastními termálními bazény
V bazénech Energy je stejné složení termální vody, jaká je ve venkovním areálu veřejného termálního koupaliště.