Najděte si svou dovolenou

0a více Kč



Typ ubytování

Strava

Zaměření lázní - co se v lázních léčí:
- nemoci dýchacího ústrojí
- nemoci trávicího ústrojí a diabetes
- nemoci z poruch výměny látkové
- poruchy pohybového aparátu
- nemoci oběhového ústrojí
- nemoci onkologické

Luhačovice, jedny z nejkrásnějších lázní v České republice a čtvrté největší lázně u nás s volně přístupnými léčivými minerálními prameny a nezaměnitelnou architekturou D.Jurkoviče leží v oblasti jižní Moravy, cca 20 km od Zlína.
Luhačovické lázně vděčí za svůj vznik a rozvoj především zdejším minerálním pramenům, které jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejenom pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění. V lázních se využívá 17 hydro-uhličitano-chlorido-sodných kyselek a jeden sirný pramen. Prameny se využívají k pitné kúře, inhalacím a minerálním koupelím při léčbě onemocnění dýchacího, trávicího, oběhového ústrojí, cukrovky, obezity poruchy pohybového aparátu, onkologických onemocnění i neplodnosti. Programy jednotlivých pobytů zahrnují osvědčené lázeňské procedury s využitím zdejších unikátních přírodních léčivých vod v kombinaci s moderními léčebnými a rehabilitačními metodami.
V Luhačovicích můžete ochutnat 7 minerálních pramenů, z nichž nejznámější je Vincentka, která se nachází uprostřed Velké kolonády. Pramen byl upraven kolem roku 1680 a říkalo se mu Hlavní pramen. Název Vincentka dostal v r.1792 podle hraběte Vincenze Serényiho, majitele zdejšího panství. K nejstarším minerálním pramenům patří Aloiska vyvěrající v parku nad Bílou čtvrtí o 30 metrů výše než ostatní prameny. Zajímavým pramenem s výraznou chutí je Pramen MUDr.Františka Šťastného v blízkosti Lázeňského divadla. Dalšími známými prameny jsou Ottovka, vytékající z malé kašny pavilonu, Amandka, Elektra 1, Nová čítárna, Bystrica, Jaroslava nebo Sirný pramen. Novým pramenem je Jubilejní, který vyvěrá na Lázeňském náměstí (původně se nazýval Luční pramen).

Dnešní Luhačovice, jako typické lázeňské město, po velkou část roku žijí mnoha zajímavými kulturními akcemi, jako je Slavnost otevírání pramenů (letos 6.-8.května 2016) nebo hudební festival Janáček a Luhačovice. Kulturní atmosféru dotváří také Muzeum luhačovického Zálesí, několik galerií, Lázeňské divadlo a Mětský dům kultury Elektra. Zároveň jsou jedním z výchozích bodů pro poznávání chraněné krajinné oblasti a biosferické rezervace Bílé Karpaty i přírodního parku Vizovické vrchy. Luhačovice pro každého - i to by mohl být jeden ze sloganů luhačovických lázní. Vzácné spojení jedinečného urbanismu, architektury, přírody a léčivých pramenů přinášející zdraví přitahuje návštěvníky bez rozdílu věku.

Kdo dává přednost aktivnímu odpočinku, může si udělat procházku do sousedních Pozlovic (Luhačovice - Pozlovice) nebo se vydat na výlet na kole - značené trasy pro pěší turisty i cykloturisty, které vedou k malebným oblastem i historickým zajímavostem Luhačovicka. Např. na kole doporučujeme tzv. Malý lázeňský okruh a Kolem přehrady v Pozlovicích nebo Velký lázeňský okruh a Komonecké stezky.
Rovněž nechybí sportovní vyžití - tenis, minigolf, squash, jízda na koních, vodní sporty na blízké přehradě v Pozlovicích.
NEMO tour TIPY na volný čas a výlety do okolí:
1) Baťův kanál - historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. Částečně vede po řece Moravě, jinak uměle vyhloubenými kanály s řadou pohyblivých jezů, plavebními komorami a dalšími vodními stavbami. Baťův kanál jako turistická vodní cesta nabízí v současné době spoustu možností plavby, vodní turistiky i cykloturistiky.
2) Hrad Buchlov (45 km) - Na jednom z nejvyšších kopců Chřibů (520 m.n.m.) stojí zdaleka viditelný hrad. Jeho stavba se datuje do 2. pol. 13. století. Výstavba skončila ve 13. století , ale vzápětí následovala další ve stylu gotickém. Posledním rodem na Buchlově byli Berchtoldové, kteří hrad spíše udržovali (dvakrát po zásahu blesku vyhořel, vždy byl obnoven). www.hrad-buchlov.cz
3) Zámek a ZOO Lešná (35 km) - areál nazývaný Lešná je spjat s rakouskou šlechtou Seilernů. Dnešní ZOO zůstává stále krásným bioparkem s největší sbírkou ptáků v ČR, ale i mnoha jinými neméně zajímavými např. gorilami, lachtany, žirafami či tučňáky. Zachován zůstal i chov koní - lipicánů. Kouzelnou atmosféru tvoří především rozsáhlý zámecký park, přecházející v lesopark s četnými rybníčky a vodními nádržemi. Zámek Lešná - nachází se v areálu zoologické zahrady Lešná. Nádherné interiéry zámku jsou doplněné bohatými orientálními sbírkami.
4) Velehrad (42 km, foto v galerii) - nejvýznamější poutní místo České republiky. Dominantou je především klenot moravského baroka, komplex kláštera s bazilikou. Vznik a vývoj poutního místa Velehradu souvisí se založením pozdně románského cisterciárského kláštera na začátku 13.století. V pol. 19. století proběhly úpravy a menší přestavby v souvislosti s oslavami tisícileté cyrilometodějské mise. Od roku 1927 má chrám titul a výsady menší baziliky (bazilika minor). Roku 1990 Velehrad navštívil také papež Jan Pavel II. Mimo areál stojí kaple Cyrilka ze 13. století, na kamenném mostě najdeme barokní sochy Schweigela z konce 18. století. Zdejší okolí je pradávným srdcem Velkomoravské říše, odkud sv. Cyril a Metoděj zahájili apoštolskou misi mezi Slovany. www.velehrad.cz
5) Modrá - Archeoskanzen, kostelík sv.Jana (43 km) - pouze 1 km od Velehradu. Jde o největší raně středověký archeologický skanzen v ČR, který představuje podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy. www.archeoskanzen.cz
6) Modrá - Živá voda, v těsném sousedství archeoskanzenu v unikátním podzemním proskleném tunelu, 6 m pod hladinou, budete obdivovat ekosystém řeky Moravy. www.zivavodamodra.cz
  • země Česká republika X
  • místo Luhačovice X