Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření lázní:
- nemoci pohybového ústrojí
- onemocnění ledvin a močových cest
- nemoci dýchacího ústrojí
- metabolická onemocnění
- nemoci oběhového ústrojí
- onkologická onemocnění
- nemoci trávicího ústrojí
- nemoci nervové

Aktuální nabídka hotelu Krakonoš***

Mariánské Lázně jsou nejmladší západočeské lázně s velkým množstvím minerálních pramenů a byly obdařeny tajemnou silou oxidu uhličitého, který zde pomáhá v několika podobách. Nejvíce viditelnou částí jsou minerální prameny, které jsou tímto plynem výrazně nasyceny a za správných okolností jej dokáží uvolnit. Toho se využívá u tradičních minerálních koupelí nebo pitné kúře. U pitné kúry hrají roli i další minerály, které jsou v minerálních vodách přítomny a rozhodují o úspěšnosti léčby. Třetí formou přírodních zdrojů jsou slatinné zábaly. Slatina, která se těží v blízkém okolí města, se používá ve formě teplých zábalů, při kterých uvolňuje přírodní enzymy, které mají blahodárný vliv na naše zdraví.
Na území Mariánských lázní vyvěrá přes 100 mineralogicky rozdílných minerálních pramenů
- jedná se o světový unikát. K samotnému léčení se používají jen ty nejvíce vhodné prameny, kterých je vybráno celkem 6 - Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen, Lesní pramen, Ambrožův pramen, Karolinin pramen. Vývěry ostatních pramenů mohou Vám posloužit jako zajímavý výletní cíl po blízkém okolí. Například Balbínův pramen je vynikající minerální voda vhodná k dennímu pití s vysokým obsahem magnesia a dalších minerálů.

Aktivní odpočinek v místě nabízí golfové hřiště nebo Miniaturpark Boheminium (nedaleko hotelu Krakonoš), minigolf, tenisové kurty, bazény, solária, jízdárna, turistické i cyklistické trasy. Bohatý kulturní i společenský život. Lanový park nabízí zábavu pro dospělé i děti. Nevšední zážitek nabízejí hudební i světelné produkce Zpívající fontány, která je v provozu od května do října. Doporučujeme navštívit INFOCENTRUM KOLONÁDA (denně 10:00-17:00) - informace o městě a okolí, prodej dalších procedur hotelů Vltava nebo Svoboda atd.
Zajímavosti ve městě:
1) Nové Lázně - stavba z r.1895 ve stylu italské neorenesance, v přízemí je Královská kabina, sloužící původně pro nejurozenější hosty.
2) Společenský dům Casino - stavba z r.1901 ve stylu italské neorenesance.
3) Centrální lázně - největší lázeňská budova ve městě, z r.1892 opět ve stylu italské neorenesance. Je to také místo, kde dochází k mohutným erupcím přírodního oxidu uhličitého, který se druhotně rozpouští v povrchové vodě.
4) Zpívající fontána - dominanta promenádního prostoru.
5) Hlavní kolonáda - národní kulturní památka, postavení v r.1889 podle vídeňských architektůnMiksche a Niedzielského.
6) Pavilon Křížového pramene - nejslavnější a jeden z největších používaných pramenů ve městě. V jeho okolí byla v r.1808 otevřena první lázeňská sezóna Mariánských Lázní. Mimochodem, pavilon Křížového pramene je zobrazen ve znaku, který byl městu udělen privilegiem císaře 1.června 1866.

Tipy na výlety do blízkého okolí:
1) Klášter Premonstrátů v Teplé - monumentální klášter plný historie a života. Místo, kde se nezastavil čas a které odkrývá každý rok fascinující zrekonstruované prostory. Proslulá klášterní knohovna, bohaté expozice.
2) Zámek a hrad Bečov - světový unikát Relikviáře sv.Maura.
3) Zámek Kynžvart - starší barokní zámek ze 17.století nabízí nádherné prostory, unikátní rukopisy a prvotisky knížete Metternicha. Součástí je i pravý zámecký park, jeden z největších v Čechách.
4) Hrad Loket u Karlových Varů - goticko-románský hrad se známým amfiteátrem v podhradí - koncerty a bohatý kulturní program.
5) Rodinný pivovar Chodovar - pivovarské muzeum a restaurace Ve skále.
  • země Česká republika X
  • místo Mariánské Lázně X