Luhačovice/Pozlovice

Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Pozlovice - městys a lázeňské místo navazující na luhačovickou lázeňskou zónu patří do jedné z deseti oblastí ČR, která se může pochlubit nejlepším životním prostředím. Zdejší lesnatá krajina tvoří plynulý přechod mezi kopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Z Luhačovic se do Pozlovic a k přehradě dostanete pěšky nebo můžete využít také výletní vláček.
Luhačovická přehrada - patří mezi nejstarší v ČR, stavěla se dlouhých 18 let a byla dokončena v roce 1930. Zajímavostí je, že přehradní hráz není postavena z betonu, ale z důkladně upěchované hlíny. Původně sloužila přehrada jako ochrana před povodněmi, které často ohrožovaly lázně Luhačovice. Dnes se Luhačovická přehrada využívá hlavně k rekreačním účelům a stala se oblíbenou odpočinkovou a klidovou zónou. Je vhodná pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relaxaci a další zábavu.
Koupaliště Duha Pozlovice je situované přímo na břehu přehrady. Nabízí příležitost pro koupání, vodní radovánky a odpočinek. Kromě plaveckého a dětského bazénu se zde nachází řada atrakcí, jako jsou divoká řeka, tobogán, skluzavka nebo lezecká stěna a nechybí ani dětské hřiště.
Nejmenší návštěvníky jistě nadchne lanové centrum "Pirátská zátoka" - nabízí lanové disciplíny s různou obtížnosti, skluzavkou, lanovkou a dalšími překážkami (pro děti od 3-12 let).
Nádherné okolí přehrady láká k nenáročným výletům - např.naučná stezka významného českého etnografa a zdejšího rodáka Antonína Václavíka, Stezka zdraví na břehu přehrady s deseti venkovními posilovacími stroji, které jsou vhodné i k rehabilitačním účelům.
Centrum rekreace - kromě zážitků z plavání, projížďky na lodičkách nebo šlapadlech vyhledávají nádrž také rybáři. In-line bruslaři, cyklisté a pěší výletníci zase ocení asfaltový okruh kolem přehrady. Pro příznivce minigolfu nebo tenisu jsou k dispozici sportovní areály.
  • země Česká republika X
  • místo Pozlovice X