Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Hotel AQUAWORLD RESORT****

Vzdálenost z Prahy = 530 km, z Brna = 330 km, z Ostravy 480 km

Zaměření lázní v Budapešti
:
- nemoci krevního oběhu
- léčba revmatických nemocí pohybového ústrojí
- léčba nervových onemocnění

Hlavní město Maďarska, ležící na obou březích Dunaje, vzniklo spojením Budy a Pešti v 2.polovině 19.století a jednoznačně nese stopy habsburské vlády, ale i pulsujícího velkoměsta. Může se chlubit několika nej – má největší budovu Parlamentu v Evropě, provoz zde zahájila 1.podzemní dráha na kontinentu, má největší synagogu. Mezi nejznámější památky patří: řetězový most, více než 700 let starý Matyášův chrám, Rybářská bašta s překrásnou vyhlídkou, historická Hradní čtvrt s královským palácem, Náměstí hrdinů a další. Určitě stojí zato navštívit jedny z největších lázeňských komplexů v Evropě, termální lázně Széchényi. Vždyť v Budapešti pramení více než 100 termálních pramenů, které jsou soustředěny v 12 lázních. Vydáte-li se třeba při návratu domů, směrem na sever, můžete se zastavit v Szentendre se známým skanzenem a poté v malebném Visegrádu s pozůstatky impozantního hradu. Závěrem pak na Vás čeká Ostřihom, se známou bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí.

Budapešťský AQUAPARK je největší krytý vodní park v Evropě, pojme až 1 800 návštěvníků. Nachází se v severní části Budapešti, u pešťského konce Megyerského mostu (Megyeri-híd). Je umístěn uprostřed zeleně, cca 8 km od centra metropole (kyvadlové spojení od hotelu do centra, bezplatně, jízdní řád na recepci hotelu). Po celý rok nabízí nezapomenutelnou zábavu návštěvníkům všech věkových kategorií.
Hlavní budovu zastřešuje obrovská kopule o průměru 72 metrů, která má výšku 5 poschodí. Uvnitř čeká návštěvníky fantastická podívaná – ústřední budova připomíná svou architekturou chrám Angkor Wat v Kambodži, zvláštní sochy jsou obklopeny visutými mosty, věžemi a bazény.
Ze 17 bazénů je 15 z nich otevřeno celoročně. Obří bazén s vodními atrakcemi zpříjemňuje hostům koupání masáží vleže i vsedě, čas od času také krční sprchou a proudovým koridorem. Z vnitřního bazénu se lze dostat do nekrytého bazénu s teplou vodou, který je v provozu i v zimě. Bazén s umělým vlnobitím i jedinečný bazén pro surfaře navozují atmosféru dovolené na mořské pláži. Najdeme tu i další vodní atrakce – celkem 11 skluzavek a tobogánů, z nichž nejvyšší začíná ve výšce 17 metrů, a divokou horskou řeku mezi skalisky. Děti si přijdou na své v mělčím bazénu se skluzavkami a různými atrakcemi, v létě se otvírá i koupaliště v zeleném parku, kde najdeme jak dětský bazén a hřiště, tak plavecký přepadový bazén a unikátní pařezovou saunu.
V harmonicky řešeném, orientálně laděném interiéru byl zřízen svět saun (není v ceně pobytu), který pojme až 200 osob. Najdeme tu finskou saunu s ledovou komorou sloužící k postupnému ochlazování, biosaunu, infračervenou komoru i originální Křišťálovou a Ruskou saunu a také Kneippův bazén, v němž se střídá teplá voda se studenou, což má dobrý vliv na krevní oběh.
  • země Maďarsko X
  • místo Budapešť X