Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření lázní v Bükfürdö:
- onemocnění pohybového ústrojí
- onemocnění kloubů a kostí, opotřebení chrupavky, řídnutí kostí, vápenatění
- dna
- revmatismus měkkých tkání
- poúrazová rehabilitace
- nemoci trávicího ústrojí, zažívací potíže
- žaludeční vředy
- chronické a gynekologické a urologické záněty

Aktuální nabídka - NEMO tour TIP:
- Greenfield Hotel Golf and Spa****

Vzdálenost z Prahy = 450 km, z Brna = 250 km, z Ostravy 390 km. Městečko Bük a nedaleký lázeňský areál Bükfürdö patří k nejoblíbenějším maďarským lázním. Termální areál koupališť s vodní plochou 5200 m2 se nachází 2 km od centra obce Bük a nabízí koupání v 30 krytých i otevřených bazénech s termální i normální vodou. Zdejší zásaditá hydrouhličitanová léčivá voda jedinečného složení, s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, má na lidský organismus ojediněle příznivý vliv a používá se k inhalacím i k pitné kúře.
Termální bazény s léčivou vodou mají teplotu 32-38°C, bazény pro sportování (včetně tobogánů a skluzavek) mají teplotu vody 26-28°C, děti včetně nejmenších se mohou těšit na zvláštní dětské bazény. K relaxaci slouží rozlehlé odpočinkové plochy a terasy na opalování s pohodlnými lehátky, kryté zážitkové bazény s celoročním provozem, perličkový bazén, divoká řeka, různá sportovní hřiště, zajímavé sportovní i zábavné animační programy organizované v areálu koupaliště, např. aquaaerobik.
SVĚT SAUNY až pro 150 osob, tepidárium, parní lázně, infračervené i finské sauny, ledová kabina, aromasauna a také venkovní finská sauna. K dispozici vnitřní odpočinková zóna, vnitřní i venkovní ochlazovací bazény, Jacuzzi a Kneippův bazén. Zaváděcí ceny (1950 HUF).
NOVÉ ZÁŽITKOVÉ KOUPELE – a k tomu bezproblémový relax v různých odpočinkových zónách s lehátky, která jsou zcela zdarma (některá jsou vyhřívaná). Nový dětský bazén, třidílný komplex skluzavek byl vybudován především pro děti.
NOVÉ LÉČEBNÉ STŘEDISKO WELLNESS – relaxační masáže, terapie termálních lázní, solná kabina, léčebné fitness atd.

Klientům, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku je možno nabídnout jedno z nejkrásnějších evropských golfových hřišť s 18 jamkami, tenisové kurty, bowlingové hřiště , možnost rybaření, jízdy na koních, cyklistika a nebo minigolf – vše v nejbližším okolí.

Tipy na výlety:
1) Sárvár - zámek hraběnky Alžběty Báthoryové (tzv. Krvavé hraběnky u nás známé jako Čachtická paní) – možnost prohlídky „Blatného hradu“. Doporučuje se také Arboretum s nejkrásnějšími rododendrony, několik set let starými platany a mamutími stromy.
2) Szombathely – bohaté naleziště římských památek a barokových pamětihodností.
3) Köszeg – město nacházející se na úpatí Alp severně od Szombathelye. Nejpozoruhodnější historickou památkou je hrad Jurisics. Klikaté uličky s malebnými domky okouzlí každého návštěvníka. Köszegské pohoří je oblíbeným výletním místem, kde mohou turisté nalézt pramen Hétforrás, skalní štít Írottkö a rozhlednu Óház. Sídlí zde také muzeum vína.
4) Sümeg a hrad Sümeg – turisticky vyhlášené městečko, cca 15 km vzdálené severně od Tapolci. Mohutný hrad dominuje okolí městečka. Jedná se o jednu z nejlépe dochovaných pevností v Maďarsku, která stojí za návštěvu už jen kvůli překrásné vyhlídce. Pevnost byla vybudována v průběhu 13 století jako obrana proti mongolským nájezdníkům a v následujících století byla několikrát dále zpevňována. Hrad dokázal odolat řadě tureckých útoků, nakonec jej však roku 1713 vypálilo habsburské vojsko. Nachází se zde muzeum s mučícími nástroji, sbírkou šavlí a historických povozů, v podhradí jsou pravidelně pořádány hlavně v letním období různé hradní hry, středověké hostiny a rytířské souboje.
  • země Maďarsko X
  • místo Bükfürdő X