Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření termálních lázní v Sárváru: - léčba pohybového ústrojí
- léčení revmatismu a neplodnosti
- rehabilitace po úrazu
- léčení osteoporózy

Aktuální nabídka v roce 2024 :
- Hotel Park Inn by Radisson Sárvár Resort and Spa****
- Apartmánové ubytování, bez stravy, blízko lázní - apartmány Rubin


Vzdálenost z Prahy = 460 km, z Brna = 260 km, z Ostravy 440 km​ Sympatické městečko Sárvár se nachází v západní části Maďarska. Dominantní hrad s kamenným mostem, botanická zahrada, mezinárodní folkórní festival a různé tématické trhy pozvedávají kulturní i společenský význam města.
Moderní komplex termálních lázní na skutečně světové úrovni byl otevřen v roce 2002 a rozprostírá se nedaleko centra městečka.
AREÁL LÁZNÍ A WELLNESS je v provozu celoročně a je určen pro všechny věkové kategorie. Zvlášť je vhodný pro rodiny i s nejmenšími dětmi - již tři roky jsou v provozu také bazény i pro nejmenší batolata - brouzdaliště a "svět miminek". Po celý rok je k dispozici: vnitřní léčebný bazén 30°C, polokrytý léčebný bazén 36°C, polokrytý zážitkový bazén 33°C, přímořská zahrada, exkluzivní odpočívárny, fitness, solárium, LÉČEBNÉ + WELLNESS CENTRUM. Pouze v letní sezóně je k dispozici venkovní plavecký bazén se skluzavkou vhodný i k plavání, bazén s mořskými vlnami, vodní školka, dětský bazén a bazén pro batolata. Před několika lety došlo k rozsáhlému rozšíření vnějšího areálu o další bazény a obří skluzavky. Zároveň byla zprovozněna nová lázeňská budova (dětské vodní hřiště a brouzdaliště, svět miminek, skluzavky, bazén s vlnami, vířivka, plavecký bazén, odpočinkové prostory).
SVĚT SAUN (extra poplatek) v antickém stylu byl rovněž rozšířen o další sauny – finské sauny vnější i vnitřní, parní lázně, biosauna, ledová jeskyně, zážitkové sprchy, bazén jacuzzi, odpočinkové prostory.
Další WELLNESS SLUŽBY: Kneipova lázeň a masáž nohou, solná jeskyně, různá cvičení v bazénu, waitankung (východní pohybová terapie), jóga, různé druhy masáží, bahenní zábaly, inhalace.
Tyto lázně mají 2 druhy léčivé vody. Léčivá voda s vyšším obsahem minerálních látek, zejména sodíku, chloridu a hydrogenkarbonátu, vyvěrá z hloubky 1300 m. Vhodná je právě na léčbu onemocnění pohybového aparátu, k dodatečné léčbě např. sportovních zranění, k rehabilitaci nebo pro uvolňující koupele.
Z druhého léčebného pramene o teplotě 83°C, s vysokým obsahem minerálních solí, se odpařováním získává známá koupelová sůl. Voda je vhodná k léčbě chronického onemocnění dýchací soustavy, astma a kožních chorob včetně lupénky.
Klienti, kteří jsou ubytováni v hotelu Park Inn**** mají vstup do areálu lázní se všemi bazény již v ceně pobytu. Nemají v ceně: vstupenku do Světa saun a fitness centra, wellness procedury (masáže, terapie, koupele, zábaly, beauty péče), léčebné kúry a procedury, solárium, bowling.

Zajímavosti města:
  • ve středověku vybudovaný zámek hraběnky Alžběty Báthoryové (tzv. Krvavé hraběnky u nás známé jako Čachtická paní) – možnost prohlídky „Blatného hradu“
  • Arboretum s nejkrásnějšími rododendrony, několik set let starými platany a mamutími stromy
  • Nádasdy muzeum
  • zvonkohra na radnici
  • soustava malebných jezer, propojených pěti mosty, která se nachází za lázeňským komplexem

Tipy na výlety:
1) Szombathely
– bohaté naleziště římských památek a barokových pamětihodností.
Köszeg – město nacházející se na úpatí Alp severně od Szombathelye. Nejpozoruhodnější historickou památkou je hrad Jurisics. Klikaté uličky s malebnými domky okouzlí každého návštěvníka. Köszegské pohoří je oblíbeným výletním místem, kde mohou turisté nalézt pramen Hétforrás, skalní štít Írottkö a rozhlednu Óház. Sídlí zde také muzeum vína.
2) Hrad Sümeg – ze Sárváru k němu trvá cesta autem půl hodiny, nachází se zde muzeum s mučícími nástroji, sbírkou šavlí a historických povozů, v podhradí jsou pravidelně pořádány hradní hry, středověké hostiny a rytířské souboje.
3) Závodní dráha Pannónia Ring - cca 15 km od Sárváru.
  • země Maďarsko X
  • místo Sárvár X