Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření lázní Gránit - Zalakaros:
- onemocnění pohybového ústrojí
- chronické záněty kloubů
- nemoci dermatologické
- gynekologická onemocnění

Aktuální nabídka v roce 2024:
- Hotel Park Inn by Radisson Zalakaros Resort and Spa**** ... v provozu od 1.7.2017

Vzdálenost z Prahy = cca 560 km, z Brna = cca 360 km, z Ostravy = cca 500 km

ZALAKAROS - město květin, zdraví a odpočinku.
Městečko se nachází na idylickém místě jihozápadního cípu jezera Balaton, v překrásném přírodním prostředí, v bezprostřední blízkosti přírodní rezervace Malého Balatonu (Kis-Balatonu). Balaton vzdušnou čárou je pak vzdálen cca 25 km. Zalakaros je obklopený vinicemi a ovocnými sady, lesy a loukami, nádhernými kopci a tichými rybníky. Poznejte nádheru venkova po mnoha lákavých stezkách, po kterých se můžete vydat pěšky nebo také na kole. Různé zajímavé cyklistické trasy v okolí města: např. Okolo Malého Balatonu, Okolo Nagykanizsa aj.
K chutným jídlům můžete také ochutnat vyhlášená jakostní vína. Zalakaros je součástí balatonské vinařské oblasti, kde má pěstování vinné révy a výroba vína prastaré tradice.
Tím, co do města však návštěvníky především přitahuje, je i v Evropě ojedinělá léčivá voda a komplex léčebných lázní. Během 40 let rozvoje lázní bylo pamatováno na všechny generace, zvláště v posledních letech pak na rodiny s dětmi a na starší lidi toužící po léčení....Zalakaros je jedním z největších maďarských lázeňských středisek. Zalakarošská léčivá voda má ze všech maďarských lázeňských vod nejvyšší obsah fluoru. Patří do skupiny sirnatých léčivých vod a je velmi účinná při léčení revmatických onemocnění, léčení pooperačních stavů, pro léčení nemoci pohybového aparátu, zánětu dásní, chronických zánětů kloubů, gynekologických onemocnění a jiných.
V lázeňském areálu Gránit, který je oblíbený především u rodin s dětmi, je v letním období k dispozici více než 5000 m2 vodní plochy uprostřed rozsáhlého a zalesněného parku.
V lázních lze v základě vyčlenit 4 velké části - kryté a zážitkové lázně, léčebné centrum a venkovní koupaliště.
V celoročně otevřených krytých lázních se nachází několik sedacích bazénů s různě teplou léčivou vodou (32-36°C, hloubka 1m). Léčebné centrum zahrnuje kryté sedací bazény s léčivou vodou (2x bazény, hloubka 1 m, teplota 34°C-38°C) a 1x venkovní sedací bazén s léčivou vodou (v provozu od Velikonoc do 1.11.).
V zážitkových lázních pro rodiny, především v jejich kryté hale se nachází desítka různých vodní atrakcí - masážní vodní chrliče, perličková lázeň, vodní hřib a umělý vodní proud. Pro nejmenší je tu krytý zážitkový dětský bazén s miniskluzavkou, překlopným vědrem, vodními děly, minivodopádem a jinými atrakcemi. 3 skluzavky různé obtížnosti. Pomocí vestavěných ostrovů a zavěšených mostů je možný přístup z jednoho bazénu do druhého. V letním areálu koupaliště, které je situováno v rozlehlém parku, najdou pak všechny věkové skupiny své možnosti zábavy. Různé typy bazénů, včetně rodinných, dětských i termálních, komplex skluzavek, bazén s mořskými vlnami a vlnobitím, tobogány, písečná plocha pro plážový fotbal, Dětský svět - vodní pavouk.
Po renovaci nově otevřen exkluzivní SVĚT SAUN (není v ceně pobytů, za příplatek): Svět sauny v lázních Zalakaros uspokojuje potřeby hostů do nejmenších detailů, a maximalizuje zážitek ze saunování prostřednictvím ceremoniálů, které pořádají třikrát denně kvalifikovaní saunoví mistři. Služby: Finská sauna pro 40 osob • Finská sauna • Parní kabina • Ledová komora • Ponorný bazén s chladnou a teplou vodou • Jacuzzi. Svět sauny mohou navštěvovat hosté Hotelu Park Inn by Radisson Zalakaros s neomezeným vstupem do lázní po zakoupení náramku, jehož cena je 1000 HUF na osobu na den. Účast na saunovém ceremoniálu závisí na počtu volných míst, a pro účast je potřebné se na místě zaregistrovat za cenu 600 HUF za osobu za ceremoniál. Svět sauny je podle západních saunových tradic bezplavková zóna. K použití sauny lázně zapůjčují návštěvníkům prostěradla za vratnou zálohu.
Zajímavosti okolí, tipy na výlety:
1) Keszthely – nejpřitažlivější a také nejstarší město v okolí Balatonu, rovněž nejbohatší na historické a kulturní památky. Působivý novobarokní zámek Festeticsů dostal svou dnešní podobu v roce 1887 a s třemi stovkami komnat a sálů, z nichž cca dvacet je otevřeno pro veřejnost, patří k největším v Maďarsku. Architektonické vrcholy zámku představují pozlacený zrcadlový plesový sál a knihovna Helikon. V zámku se konají letní koncerty.
2) Nagykanizsa – nabízí zajímavé věci ke shlédnutí - památníky v centru města, Muzeum Györgye Thúryho, Synagoga nebo dolnoměstský kostel.
3) Malý Balaton (Kis Balaton) - přírodní rezervace je přísně chráněna a leží 1,5 m nad úrovní Balatonu. Po provedených více či méně úspěšných opatřeních se z Malého Balatonu stal opět ráj ptactva i ornitologů a v současnosti se zde vyskytuje na osmdesát ptačích druhů. Výzkumné centrum v obci Fenékpuszta organizuje skupinové výpravy spojené s pozorováním ptáků.
4) Kápolnapuszta - unikátní rezervace buvolů. Před II.světovou válkou žilo na maďarském území na 200000 zubrů, dnes se tento počet smrskl na pouhých 350 kusů, z nichž přibližně stovka žije v této rezervaci.
5) Zalavár - muzeum, kde se seznámíte s historií této oblasti, s minulostí, současností i budoucností Malého Balatonu. Sochy před budovou jsou pomníkem našich věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Svatý Štěpán zde založil benediktinské opatství a stojí určitě za to vyhledat ruiny blízké baziliky v Récéskútu (zajímavá tím, že byla postavená uprostřed 9.století a patřila k salzburskému arcibiskupství).
  • země Maďarsko X
  • místo Zalakaros X