Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Lázeňské město Bojnice se nachází v Hornonitranské kotlině, na východním úpatí Malej Magury v nadmořské výšce 297 m. Ze 3 stran jsou chráněné pohořím s bohatými lesy, proto mají velmi příznivé klimatické podmínky. Vzdálenost lázní od Prahy je cca 400 km, od Brna 190 km a Ostravy 170 km.
Základem lázeňské léčby je přírodní, léčivá, termální voda s teplotou 28 – 52°C, vyvěrající z 9 pramenů a obsahující síru, vápník, hořčík a další minerály, které příznivě působí na látkovou výměnu, funkčnost tkaniv a příznivě také působí na celkový stav organismu.
Kromě termálních lázní jsou Bojnice proslavené také „pohádkovým“ Bojnickým zámkem (místo natáčení známé české pohádky "Šíleně smutná princezna") a nejstarší zoologickou zahradou na Slovensku, která se nachází hned vedle zámku (cca 5 minut chůze od hotelu Regia). V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází také známé letní termální koupaliště Čajka. Do okolí je možné podnikat turistické pěší vycházky a výlety na kolech. Oblíbené jsou také vodní sporty nebo sportovní rybaření na nedaleké rekreační přehradě Nitranské Rudno.

Zaměření termálních lázní:
- veškerá onemocnění pohybového aparátu (revmatické, degenerativní, pozánětlivé, poúrazové a pooperační stavy)
- nervové onemocnění
- poúrazové a pooperační ortopedické stavy
- různé formy revmatické artritídy, ischias

  • země Slovensko X
  • místo Bojnice X