Najděte si svou dovolenou

0a více KčTyp ubytování

Strava

Zaměření lázní v Dudincích:
- nemoci pohybového a trávicího ústrojí
- krevní tlak, srdeční a cévní choroby
- kožní a nervová onemocnění
- nemoci nervového systému

Vzdálenost z Prahy cca 500 km, z Brna 290 km a z Ostravy cca 260 km.

Aktuální nabídka hotelů:
- Lázeňský hotel Minerál****
- Lázeňské hotely Rubín a Smaragd***


Lázně Dudince leží na jihu středního Slovenska, východně od Bratislavy a jižně od Banské Bystrice a vyznačují se stabilním teplým počasím s největším počtem slunečních dní v roce. Dudince jsou známy svými ojedinělými termálně minerálními léčivými prameny. Přírodní léčivá vysoce mineralizovaná voda, uhličitá, sulfánová, hydrogenuhličitanovo-chloridová, sodíko-vápenatásulfidická se zvýšeným obsahem fluoridu, lithia, vápníku. Její přirozená teplota je 27,2 °C a celková mineralizace 5400 mg/l. Vyjímečnou v celosvětovém měřítku ji dělá současný výskyt 1300 mg oxidu uhličitého a 5,93 mg sirovodíku v jednom litru. Toto unikátní složení umožňuje léčit nemoci pohybového aparátu, srdečního a cévního systému, nervového systému.
V lázeňských hotelech Rubín***, Smaragd*** a také Minerál**** se nabízejí 2 varianty léčby dudinskou minerální vodou: buď formou lázně v bazénu nebo ve vaně. V obou případech trvá lázeň cca 20 minut. Následuje suchý zábal a odpočinek (10 minut).
Od roku 2007 je v provozu nově vybudované letní termální koupaliště DUDINKA se 4 bazény (od června do září). Jeden z nich je termální – s dudinskou minerální léčivou vodou a teplotou vody 32°C. Další bazény: rekreační s teplotou vody 28°C, dětský bazén s teplotou vody 30°C a bazén s vodními atrakcemi (vodní kanál s tryskami, tobogán, rodinná skluzavka s teplotou vody 27°C). V blízkém okolí doporučujeme navštívit např. termální koupaliště SANTOVKU (cca 15 km) s několika bazény – plavecký, dětský a krytý sedací bazén.
  • země Slovensko X