Najděte si svou dovolenou

0 Kča více KčTyp ubytování

Strava

Moravske Toplice

​- Hotel Termal****
- Hotel Ajda****

Vzdálenost z Prahy = 560 km, z Brna = 360 km


Lázně Moravske Toplice leží u městečka Murska Sobota na severovýchodě Slovinska. Horké prameny dosahující až 72°C byly objeveny v 50. letech spíše náhodou, a to při pokusných vrtech při hledání ropy. A místo ropy vytryskla z hloubky téměř 1 500 metrů horká termální voda, která dala vznik tomuto nejmodernějšímu lázeňskému rezortu s nabídkou dlouhé řady léčebných terapií, služeb a doprovodných programů. Moderní lázeňský komplex "TERME 3000", tedy lázně pro 3 tisíciletí byl dokončen v roce 2000. Zahrnuje 22 vnitřních i venkovních bazénů s celkovou vodní plochou 5 000 m2, 4 otevřené skluzavky, skluzavky s volným pádem, dále k dispozici gejzíry, vodopády, podvodní masážní proudy, vzduchové masáže, vířivé koupele, skokanské můstky i klasické plavecké bazény s dráhami. Je zde několik restaurací, a bar, dětské hřiště, solárium, turecká i finská sauna. Prostorná zatravněná plocha Vám poskytne dostatek soukromí.
Zdejší rarita, černá termální voda s výjimečnými léčebnými vlastnostmi, je vysoce koncentrovaná, kalná a slaná. Moderní lázeňský komplex Terme 3000 zahrnuje téměř 30 vnitřních i venkovních bazénů s celkovou vodní plochou 5 000 m2, 4 otevřené skluzavky, skluzavky s volným pádem, gejzíry, vodopády, podvodní masážní proudy, vzduchové masáže, vířivé koupele, skokanské můstky i klasické plavecké bazény s dráhami. Je zde několik restaurací a bar, dětské hřiště, solárium, turecká i finská sauna.
Nové relaxační a lázeňské centrum Thermálium poskytuje kompletní lázeňské služby: masáže, koupele, inhalace, léčebné procedury, hřiště pro míčové hry, půjčovna jízdních kol, animace, aerobik.

Aquapark TERME 3000 se může pochlubit tobogánem s "raketovým startem" AQUA LOOP!
Tato atrakce nabízí jedinečný adrenalinový zážitek s 360° smyčkou. Skluzavka je 90 metrů dlouhá, 20 m vysoká a raketový start zajistí 14 metrový volný pád!
Průměrná doba sjezdu je 7,5 sekundy o rychlosti 65 km/hodinu. Uživatelům atrakce by mělo být minimálně 10 let, měli by vážit minimálně 40 a maximálně 140 kg.
V aquaparku je také k dispozici 22 metrů vysoká tobogánová věž se skluzavkami s délkou 170 a 140 metrů.

Golfové hřiště, zbavte se stresu a relaxujte na pěkném golfovém hřišti Livada v Moravských Toplicích (18 jamek, cca 50 ha). Po otevření první části v roce 1998 bylo 18-jamkové hřiště dokončeno v roce 2005.

Zaměření lázeňského a termálního komplexu Terme 3000:
- onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus, opotřebení chrupavky)
- poúrazová a pooperační rehabilitace
- nemoci dýchacích cest
- léčba kožních chorob (lupénka, ekzémy)
- chronické pocení